Szkoła Enduro - Kurs DTJ - podstawy

Pierwsze zajęcia - podstawy

Na tych zajęciach skupimy się na poprawnym sterowaniu motocyklem w terenie. Przećwiczymy skręcanie zarówno siedząc jak i stojąc. Popracujemy nad tym gdzie patrzycie, jak czujecie motocykl i w jaki sposób z niego korzystacie.

Drugie zajęcia - pozycja na motocyklu

Na tych zajęciach ustalimy i wyćwiczymy pozycję wykorzystywaną w zakrętach. Pokażemy o co chodzi z tą wyciągniętą nogą, wyjaśnimy dlaczego należy usiąść tak, a nie inaczej i jak to wpłynie na prowadzenie motocykla. Zobaczycie, że mimo iż są to najtrudniejsze zajęcia jeżeli chodzi o kondycję i wysiłek fizyczny to poczujecie się na motocyklu terenowym dużo pewniej i swobodniej.

Trzecie zajęcia - kontrola motocykla

Przestaniemy pyrkać, a zaczniemy dawać duuużo gazu w sposób kontrolowany wychodząc bokami z zakrętów i zaczniemy poznawać poślizgi. Będziemy hamowali mocno i zaczniemy korzystać z hamulców do budowania przyczepności. Popracujemy gazem podczas podjazdów i zjazdów.

Czwarte zajęcia - nierówności

Na tych zajęciach skupimy się nad kontrolą pracy zawieszenia. Będziecie mieli okazję pojeździć w poprzek kolein, po belkach, oponach i co tam nam jeszcze wpadnie pod koła. Zobaczycie, że odpowiednia praca gazem i ciałem pozwala pokonać całkiem poważne przeszkody w sposób lekki i niewymuszony. W miarę możliwości wjedziemy w teren grząski i troszkę się ubrudzimy

Piąte zajęcia - Jazda crossowa

Są to zajęcia na których będziemy wykorzystywali poznane wcześniej techniki jazdy motocyklem terenowym do pokonania wyznaczonego toru. Będzie to czas na frajdę z jazdy, poprawianie błędów, może odrobinę współzawodnictwa.

PARAmoto jest w czołówce zdawalności kursantów w Warszawie. Zapisz się do naszej szkoły i zdobądź swoje wymarzone prawo jazdy!

Copyright © 2013-2017 PARAMOTO All Rights Reserved. Powered by BLUEICE