Doskonalenie - Technika Jazdy - POZIOM 2

Szkolenie obejmuje 4 spotkania. 

Pierwsze zajęcia - Przyśpieszamy

Na pierwszych zajęciach będziemy realizowali ćwiczenia przypominające i utrwalające materiał przerabiany na DTJ1, ale wykonamy je przy większych prędkościach. Bardzo często podczas samodzielnej pracy, kiedy prędkość rośnie i nie możecie siłą rzeczy sami się obserwować, dochodzi do przekłamań i błędnej oceny wykonywanych ćwiczeń. Często gubicie ważne elementy zbudowanej układanki. Na tych zajęciach jest  czas i miejsce, aby błędy te skorygować i przygotować Was na to co nastąpi za kolejnych zajęciach.

Drugie zajęcia - sterowanie gazem

W sterowaniu motocyklem bardzo dużą rolę, oprócz przeciwskrętu i pozycji, odgrywa praca gazem i hamulcem. Każdy jednoślad zachowuje się w pewien ustalony, przewidywalny sposób i tylko wiedza jak gaz oraz hamulec sterują pracą maszyny pozwoli Wam z tego skorzystać. Umiejętność kierowania za pomocą tych dwóch narzędzi wymaga bardzo dużo uwagi, kontroli i zrozumienia, ale po opanowaniu daje nowy poziom panowania nad motocyklem i oczywiście niesamowitą satysfakcję.

Na tych zajęciach wyjaśnimy Wam Jak zmieniać kierunek poruszania się motocykla za pomocą gazu. Pracę hamulcem przerobimy na kolejnych zajęciach.

Trzecie zajęcia - sterowanie hamulcem

Kontynuacja poprzednich zajęć. Wyjaśniamy i ćwiczymy zmiany kierunku poruszania się motocykla za pomocą hamulca.

Czwarte zajęcia - maksymalne złożene

Coś dla prawdziwych tygrysów, czyli maksymalne złożenie motocykla. Chyba każdy motocyklista marzył lub nadal marzy o przytarciu kolanem asfaltu na zakręcie. Tak duże złożenia wymagają jednak bardzo dużo wiedzy i umiejętności, aby były bezpieczne.

Na tych zajęciach wyjaśnimy na co zwrócić uwagę, aby było to bezpieczne i jak sobie poradzić ze strachem, który jest nieodłącznym towarzyszem tych zajęć. Będziemy ćwiczyli maksymalne złożenie motocykla, jego wyczucie podczas takiej jazdy oraz umiejętność obserwowania i interpretacji zachowania maszyny w tym stanie. Przećwiczymy i doszlifujemy także wszystkie elementy szkolenia DTJ2.

PARAmoto jest w czołówce zdawalności kursantów w Warszawie. Zapisz się do naszej szkoły i zdobądź swoje wymarzone prawo jazdy!

Copyright © 2013-2017 PARAMOTO All Rights Reserved. Powered by BLUEICE