Doskonalenie - Skuter

Kurs dla właścicieli najmniejszych jednośladów.

Pierwsze zajęcia - POZYCJA ORAZ MANEWROWANIE

Zajmiemy się ustaleniem wygodnej i efektywnej pozycji za sterami skutera. Wyjaśnimy jak właściwy sposób siedzenia będzie odnosił się do zachowania waszego ciała oraz samego pojazdu podczas wykonywania zadań zręcznościowych. Pokażemy oraz przećwiczymy różne sposoby korzystania z możliwości Waszego jednośladu.

Drugie zajęcia - skuteczne hamowanie

Podczas hamowania zachodzą pewne procesy, które świadomy kierowca musi znać, rozumieć i umieć wykorzystać, by bezpiecznie i skutecznie zatrzymać rozpędzoną maszynę. Właściwe operowanie hamulcami nie jest niestety tak proste jak na to wygląda. Pokażemy wam jak nie opierać się na kierownicy i jak budować przyczepność z której będziecie mogli korzystać w nagłych przypadkach. Na pewno nie raz zablokujemy koła, aby pokazać wam w bezpiecznych warunkach gdzie leży granica przyczepności, i że jej przekroczenie wcale nie oznacza katastrofy o ile umiecie sobie z tym poradzić.

Trzecie zajęcia - nauka przeciwskrętu

Wyjaśnimy Wam jak wygląda skręcanie jednośladem, co dla nie obeznanych z tematem może być niewielkim szokiem. Omówimy na czym w ogóle polega stan równowagi, jakie siły działają na skuter podczas jazdy na wprost, a jakie w pochyleniu. Przećwiczymy skręcanie, żebyście poczuli o czym mówimy i przekonali się na własnej skórze, że to działa.

PARAmoto jest w czołówce zdawalności kursantów w Warszawie. Zapisz się do naszej szkoły i zdobądź swoje wymarzone prawo jazdy!

Copyright © 2013-2017 PARAMOTO All Rights Reserved. Powered by BLUEICE