Doskonalenie - Pierwsza Pomoc

Organizowane przez ParaMoto Kursy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej to oferta skierowana do wszystkich kierowców (choć nie tylko). Kursy realizowane są zgodnie z wytycznymi ERC (Europejska Rada Resuscytacji) i kończą się otrzymaniem stosownego zaświadczenia (oczywiście po zdaniu egzaminu). Bardzo ważny element programu stanowią ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy w sytuacji wypadku drogowego – m. in. ewakuacja poszkodowanych z rozbitego auta, czy ściąganie kasku rannemu motocykliście.

Oferujemy dwa rodzaje kursów: stacjonarny – prowadzony w Warszawie oraz kursy wyjazdowe – organizowane na terenie całej Polski.

Na pewno przyznacie nam rację, że wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród kierowców jest często lekceważona. Ilu z Was potrafiłoby wyciągnąć kogoś z rozbitego auta? Kto z Was potrafiłby pomóc rannemu motocykliście, czy umielibyście ściągnąć mu kask, nie wyrządzając przy tym krzywdy? Jak pomoglibyście potrąconemu przez samochód pieszemu? O co byście w pierwszej kolejności pytali poszkodowanego w wypadku? Czy byście zadzwonili do służb ratowniczych przed czy po udzieleniu rannym pomocy? Gdzie zadzwonicie i co powiecie, by ekipa ratunkowa przyjechała jak najszybciej i była należycie przygotowana na zaistniałą sytuację? Pamiętajcie, że pytanie nie brzmi „czy”, ale „kiedy” znajdziecie się w takiej sytuacji na drodze, u ciotki na imieninach, albo z dzieckiem na spacerze.

Copyright © 2013-2017 PARAMOTO All Rights Reserved. Powered by BLUEICE