Doskonalenie - Kurs Weekendowy

Weekendowy Kurs Doskonalenia Techniki Jazdy – poziom podstawowy pozwala na opanowanie podstaw zaawansowanych technik kierowania motocyklem. Szkolenie odbywa się w 3-5 osobowych grupach pod czujnym okiem Instruktora z uprawnieniami państwowymi. Zasadniczo szkolimy się na własnych motocyklach jednak za dodatkową opłatą istnieje możliwość korzystania z motocykla PARAmoto.

Zajęcia odbywają się w soboty oraz niedziele i zostały podzielone na dwa 4 godzinne bloki. W sobotę uczymy się: Pozycja oraz Hamowanie w niedzielę: Przeciwskręt i Międzygaz. Zajęcia zaczynają się o godz. 10.00 i/lub 15.00.

Dzień 1 - pozycja na motocyklu + hamowanie

Zajmiemy się ustaleniem wygodnej, ergonomicznej oraz przede wszystkim właściwej pozycji na motocyklu. Oczywiście duże znaczenie ma rodzaj motocykla, którym się poruszacie, bowiem na V-Stromie siedzi się zupełnie inaczej niż na CBR’ce czy DRZ’cie. Wyjaśnimy Wam, w pierwszej kolejności jak siedzieć na swoim własnym motocyklu, co będzie wynikiem takiej, a nie innej pozycji oraz jak to wpłynie na zachowanie się pojazdu i Wasze odczucia w czasie jazdy.

Nadszedł czas na naukę skutecznego zatrzymania rozpędzonej maszyny. Najważniejsze jest nabycie umiejętności rozluźniania rąk na kierownicy podczas tego wymagającego manewru. Sami wiecie, jak ciężko jest nie oprzeć się na rękach przy awaryjnym hamowaniu z dużych prędkości, nauczymy Was, jak tego nie robić. Omówimy sposoby operowania hamulcami i efekty, jakie one przynoszą. Wyjaśnimy też, jak budować dodatkową przyczepność oraz co zrobić, aby nie upaść, kiedy zdarzy się Wam zablokować koła. Po tej lekcji nawet poślizg przedniego koła nie będzie Was stresował.

Dzień 2 - NAUKA PRZECIWSKRĘTU + TAJNIKI MIĘDZYGAZU

Przechodzimy do nauki skręcania czyli sławny przeciwskręt. Oczywiście jest mnóstwo artykułów i książek na ten temat, jednak jakieś tam odepchnięcie kierownicy, a zrobienie tego prawidłowo, to zupełnie dwie różne rzeczy. Jeżeli nigdy nie ćwiczyliście pod okiem dobrego instruktora, najprawdopodobniej popełniacie sporo błędów, nawet o tym nie wiedząc. Uczyliśmy setki kierowców jednośladów, przeważnie z ogromnym bagażem kilometrów na karku i zawsze, ale to zawsze wychodzili z zajęć mocno przejęci tym, że między skręcaniem, a zrobieniem tego w odpowiedni sposób jest aż taka przepaść. Wyjaśnimy Wam, na czym w ogóle polega stan równowagi na motocyklu, pokażemy jak skutecznie i bezpiecznie go z niej wytrącić. Zrozumienie zasad, jakimi kieruje się motocykl w pochyleniu oraz odkrycie sił z tym związanych, jest kluczem do sukcesu.

Dostarczymy Wam  kolejną porcją wiedzy na temat  tzw. międzygazu. Dynamiczna a przy tym delikatna zmiana biegów jest bardzo ważna dla płynności i dynamiki jazdy. Wasz „plecaczek” również będzie zachwycony, gdy zamiast bronić się przed wymierzeniem Wam kolejnego „dzięcioła”, będzie mógł rozkoszować się jazdą i przepięknymi widokami. Każde szarpnięcie motocykla, szczególnie podczas mocnego hamowania, może doprowadzić do niestabilnego zachowania lub zablokowania koła, co zmusi Was do skupienia się nad trzymaniem pionu, zamiast szukania alternatywnej trajektorii zakrętu. Dołóżcie do tego stojące w poprzek jezdni auto i jesteście ugotowani. Nauczymy Was, jak zmieniać biegi w sposób niezauważalny dla stabilności motocykla. Pokażemy, jak zmieniać je bez sprzęgła, by poradzić sobie z zerwaną linką i powiemy, dlaczego tego nie robić na co dzień.

PARAmoto jest w czołówce zdawalności kursantów w Warszawie. Zapisz się do naszej szkoły i zdobądź swoje wymarzone prawo jazdy!

Copyright © 2013-2017 PARAMOTO All Rights Reserved. Powered by BLUEICE