Doskonalenie - Hamowanie

O co chodzi tym razem?
O naukę hamowania. Niby prosta rzecz, a któż z nas nie ma wrażenia, że można by było lepiej? Skuteczność hamowania przekłada się bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo na drodze. Umiejętność błyskawicznego zatrzymania się na granicy przyczepności w losowych warunkach, w których akurat się znajdziemy jest po prostu bezcenna. Wiedząc o tym oferujemy Wam 3 godziny zajęć poświęconych wyłącznie tej tematyce.

Czego będziesz sie uczyć?

Na początek porozmawiamy na temat hamowania, aby każdy z uczestników dysponował wiedzą teoretyczną na ten temat, z której będzie mógł później korzystać podczas ćwiczeń. Oczywiście czekamy na Wasze pytania dotyczące hamowania, na które odpowiemy chętnie oraz wyczerpująco.
Następnie przejdziemy do praktyki, czyli nauka skutecznego zatrzymywania motocykla. Przerobimy hamowanie awaryjne (oba hamulce), hamowanie z omijaniem przeszkody, hamowanie w zakręcie oraz hamowanie na mokrej nawierzchni. Za każdym razem wyjaśnimy na co należy uważać oraz jak wykonać dane zadanie, aby zminimalizować ryzyko oraz zmaksymalizować efekty.
Szkolenie odbędzie się na Placu manewrowym PARAmoto.

Do kogo skierowane jest szkolenie?
Szkolenie przeznaczone jest dla każdego motocyklisty, który chciałby nauczyć się skutecznego zatrzymania jednośladu, lub też po prostu odświeżyć wiedzę z tego zakresu. Wystarczy zadać sobie pytanie: kiedy ostatni raz to robiłem? Pamiętajcie, że zarówno wiedzę, jak i umiejętności trzeba regularnie odświeżać, żeby nie wyjść z wprawy.

Szkolenie odbędzie się na Placu manewrowym PARAmoto 

Copyright © 2013-2017 PARAMOTO All Rights Reserved. Powered by BLUEICE